ΑΡΧΙΚΗ

Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2014

ΣΤΟ 91 ΕΧΑΣΕ Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΣΤΟ ΑΡΓΟΣ

Αν και πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, η Κόρινθος δεν κατάφερε να πάρει τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας, τον οποίο και δικαιούταν, καθώς ηττήθηκε στις καθυστερήσεις από τον Παναργειακό με 0-1 και πλέον βρίσκεται κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Γενικά η «Μπάρτσα» στάθηκε καλά, έκλεισε τους χώρους και δεν άφησε τους «λύκους» να δημιουργήσουν πολλές φάσεις.
Μάλιστα στο 7’ ο Κατσίκας έκανε το σουτ, αλλά ο Κατσαούνης έστειλε την μπάλα κόρνερ.
Αυτή ήταν η σημαντικότερη φάση του ημιχρόνου, καθώς οι προσπάθειες των Σπανού και Λουμπαρδεά από πλευράς Παναργειακού δεν απείλησαν τον Αρχοντάκη.
Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν περισσότερο, είχαν ένα σουτ του Ισούφη άουτ, ενώ στο 85’ το μακρινό σουτ του Ζίου ανάγκασε τον Αρχοντάκη σε δύσκολη επέμβαση.
Όμως στο 92’ ο Τριμπόνιας, που είχε περάσει αλλαγή στο ματς, έκανε το αριστερό σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αρχοντάκη, ο οποίος αιφνιδιάστηκε, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κατσαούνης, Ζίου, Φλώρος, Μπόμπος, Φίλης, Ισούφη (81’ Τριμπόνιας), Αγγελόπουλος, Λουμπαρδέας, Σπανός, Σιώκος (78’ Παπαϊωάννου), Καραγκούνης (58’ Μαρίνης)
ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Αρχοντάκης, Κουλός (32’ λ.τρ. Διαμαντόπουλος), Φίλης, Τσάτσος, Κατσίκας (76’ Γκεοργκίεφ), Σπυρόπουλος, Αμπαδιωτάκης, Τσίτσι, Καφαντάρης, Κερμενίδης, Χαρίτος